• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сторінка бібліотекаря

Бібліотека запрошує.../Files/images/bbloteka_2017/-1889881.gif
Дорогі друзі! Плине час, змінюється життя і суспільство, іншим стає формат книг, але бібліотека як і раніше залишається джерелом знань, Вашим надійним другом і помічником.

«Бібліотека - територія ідей»

/Files/images/bbloteka_2017/unB84bbGjqw.jpg

Дровникова Анна Василівна - завідувач бібліотеки Марганецького ліцею №1 ім. Т. Шевченка

Я рада всіх вітати на сторінці бібліотекаря
/Files/images/bbloteka_2017/111111111ааа.png

посилання на блог бібліотеки Марганецького ліцею №1 ім. Т. Шевченка

Бібліотека відкрита для кожного читача. /Files/images/bbloteka_2017/-114747.gif
Бібліотека надає вільний доступ до книги та інформації, для набуття знань, духовного збагачення, для відпочинку та розваги.
/Files/images/bbloteka_2017/2456.jpg
Рішення педагогічної ради Марганецького ліцею №1 ім. Т.Шевченка про вибір та замовлення підручників для учнів 7-х класів на 2024/2025 н.р. (повністю переглянути рішення можна перейшовши за цим посиланням).
Рішення педагогічної ради Марганецького ліцею №1 ім. Т.Шевченка про вибір та замовлення підручників для учнів 2-х класів на 2024/2025 н.р. (повністю переглянути рішення можна перейшовши за цим посиланням).
Рішення педагогічної ради Марганецького ліцею №1 ім. Т.Шевченка про вибір та замовлення підручників для учнів 1-х класів на 2024-2025 н.р. (повністю переглянути рішення можна перейшовши за цим посиланням).

Рішення педагогічної ради Марганецького ліцею №1 ім. Т.Шевченка про вибір та замовлення підручників для учнів 10-х класів на 2023-2024 н.р. (повністю переглянути рішення можна перейшовши за цим посиланням).

Рішення педагогічної ради Марганецького ліцею №1 ім. Т.Шевченка про вибір та замовлення підручників для учнів 6-х класів на 2023-2024 н.р. (повністю переглянути рішення можна перейшовши за цим посиланням).
Рішення педагогічної ради Марганецького ліцею №1 ім. Т.Шевченка про вибір та замовлення підручників для учнів 1-х класів на 2023-2024 н.р. (повністю переглянути рішення можна перейшовши за цим посиланням).
Рішення педагогічної ради Марганецької гуманітарної гімназії ім. Т.Шевченка про вибір та замовлення підручників для учнів 5-го класу на 2022-2023 н.р. (повністю переглянути рішення можна перейшовши за цим посиланням).
Рішення педагогічної ради Марганецької гуманітарної гімназії ім. Т.Шевченка про вибір та замовлення підручників для учнів 9-го класу на 2022-2023 н.р. (повністю переглянути рішення можна перейшовши за цим посиланням).
Рішення педагогічної ради Марганецької гуманітарної гімназії ім. Т.Шевченка про вибір та замовлення підручників для учнів 8-го класу на 2021-2022 н.р. (повністю переглянути рішення можна перейшовши за цим посиланням).
Рішення педагогічної ради Марганецької гуманітарної гімназії ім. Т.Шевченка про вибір та замовлення підручників для учнів 4-го класу на 2021-2022 н.р. (повністю переглянути рішення можна перейшовши за цим посиланням).
Рішення педагогічної ради Марганецької гуманітарної гімназії ім. Т.Шевченка про вибір та замовлення підручників для учнів 7-го класу на 2020-2021 н.р. (повністю переглянути рішення можна перейшовши за цим посиланням).
Рішення педагогічної ради Марганецької гуманітарної гімназії ім. Т.Шевченка про вибір та замовлення підручників для учнів 3-го класу на 2020-2021 н.р. (повністю переглянути рішення можна перейшовши за цим посиланням).
Рішення педагогічної ради Марганецької гуманітарної гімназії ім. Т.Шевченка про вибір та замовлення підручників для учнів 6, 11 класів на 2019-2020 н.р. (повністю переглянути рішення можна перейшовши за цим посиланням).
Рішення педагогічної ради Марганецької гуманітарної гімназії ім. Т.Шевченка про вибір та замовлення підручників для учнів 2-го класу на 2019-2020 н.р. (повністю переглянути рішення можна перейшовши за цим посиланням).
Рішення педагогічної ради Марганецької гуманітарної гімназії ім. Т.Шевченка про вибір та замовлення підручників для учнів 5, 10 класів на 2018-2019 н.р. (повністю переглянути рішення можна перейшовши за цим посиланням).
Рішення педагогічної ради Марганецької гуманітарної гімназії ім. Т.Шевченка про вибір та замовлення підручників для учнів 1-го класу на 2018-2019 н.р. (повністю переглянути рішення можна перейшовши за цим посиланням).
/Files/images/bbloteka_2017/-111189895.gif
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек пройшов під гаслом "Віримо в майбутнє твоє, Україно!" 2023 рік
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек пройшов під гаслом "У нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!" 2022 рік
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек пройшов під гаслом "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності" 2021 рік
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек пройшов під гаслом "Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів" 2020 рік
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек пройшов під гаслом "Бібліотека Нової української школи - простір для освітніх можливостей кожного учня" 2019 рік
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек пройшов під гаслом "Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини" (до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського) 2018 рік
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек пройшов під гаслом: «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» 2017 рік

Бібліотека приймає участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек, який проходить з 1 по 31 жовтня щорічно. Запроваджено Міністерством Освіти і Науки України наказом №931 від 12.08.2014 року «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек».

/Files/images/bbloteka_2017/--2030.jpg

Шановні працівники бібліотек! Щиросердно вітаю Вас із професійним святом!

/Files/images/bbloteka_2017/---1616.gif

Бажаю Вам міцного здоров'я, натхнення, життєвих успіхів і гараздів у вашій благородній просвітницькій справі. Нехай у храмі науки завжди будуть читачі! Вітаю зі Всеукраїнським днем бібліотек і бажаю чудового життя, немов у добрій казці, розумних думок, як в книгах про філософів, неймовірного запасу знань на всі випадки життя і просто щасливих історій, як в захоплюючих романах про любов, хочу побажати, щоб жоден храм знань і вірних друзів-книг ніколи не втратив своєї популярності, щоб в бібліотеці завжди можна було знайти відповідь на будь-яке питання, відправитися в подорож по країнах історії та фантазії, розвідати найцікавішу таємницю і відкрити якийсь важливий секрет. Нехай у бібліотеці завжди буде багато читачів, які люблять і бережуть книги.

/Files/images/bbloteka_2017/---11174.png

Вітаю всіх учнів! Це і ваше свято, адже кожен з вас причетний до книги. Сьогодні я дякую вам за те, що бережливо ставитесь до підручників. Так тримати до кінця року! Бажаю, щоб ви кожного дня спілкувалися з книгою, щоб у кожному домі найкращим другом була книга.

/Files/images/bbloteka_2017/-11117.gif

Хай ваш дім наповниться щастям,
Хай душа святково бринить,
Хай добром вам щиро віддасться
Кожен день, година і мить.

Хтось із мудрих сказав:«Бібліотекар – це не професія а стан душі, ще – знахар». Це справді так,бо якщо в аптеці чи лікарні вам полікують тіло,то в цьому храмі – душу. Так! Є багато див на Землі, створених природою і зроблених людиною.Та чи не найбільше диво з див–книга.У ній весь неосяжний світ.Тому зовсім не випадково,у рік тисячоліття літописання і книгодрукування (1998) Президент України своїм указом проголосив 30 вересня Всеукраїнським днем бібліотек, відзначення якого свідчить про глибоку повагу народу до скарбниць духовних надбань людства, зібрання інтелектуальних і культурних цінностей української нації, підкреслює історичну роль друкованого слова в житті суспільства. Це свято не тільки професійне – бібліотекарів ,а й свято всіх читачів, свято – книги.

Роль традиційної книги не зменшується, але навіть зростає. Аромат палітурки, шелестіння сторінок, тактильні відчуття, але головне – певна зосередженість, серйозність, увага, які потрібні при спілкуванні з книгою. Впевнена, нікого не треба довго переконувати в тому, що книга має величезне значення в християнській традиції. Книга зіграла найважливішу роль у розповсюдженні християнського благовістя і багато століть служила основним способом зберігання і передачі культурної традиції. Власне, саме християнство і церковне життя для більшості слов’янських народів почалися з діяльності святих Кирила та Мефодія – із створення азбуки і появи книг. Нині дуже гостро постала проблема читання в сучасному суспільстві. На жаль, сучасна молодь стала дуже мало читати, взагалі не сприймає класичну літературу. Але без гарного знайомства з літературою неможливе повноцінне становлення особистості.

/Files/images/bbloteka_2017/-11185.gif

Книжка… Для когось – це неоціненний скарб, для другого – річ, як і тисячі речей повсякденного побуту, для третього – данина моді, розкіш, додаток до хатнього інтер’єру. Є й такі, для яких книжка нічого не значить. Радує те, що сучасна молодь все ж таки починає цікавитися творами сучасних українських авторів, серед яких можна спостерігати і народження живих класиків.

Згадаймо висловлювання видатних людей про книгу:

  • Т.Шевченко: «…Дивною і ненатуральною здається людина, яка існує без книги»;
  • М.І. Пирогов: «Книга – це суспільство, хороша книга, як і хороше суспільство, просвічує і облагороджує»;
  • Д.Дідро: «Люди перестають мислити, коли перестають читати»;
  • Дж. Свіфт: «Книги – діти розуму»;
  • Ф. Бекон: «Книжки – кораблі думки, що мандрують хвилями часу»;
  • Я.Корчак: «Завдання книг – полегшити, прискорити пізнання життя, а не замінити його».

Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички на яких їх сучасники запам’ятали важливу для них інформацію для наступних поколінь. У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської. У цій бібліотеці зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені тоді виключно вручну. Для середньовіччя це була грандіозна праця і в подальшому в майстернях при Софійському соборі робилися книги, які увійшли в основу інших бібліотечних зібрань, наприклад, бібліотеки при Печерському монастирі, яка стала найбільшим з кінця ХІ століття центром культурного життя в Київській Русі.

Звичайно ж іноді книги безповоротно гинули в запалі пожеж і військових баталій, згадаємо лише знамениту Олександрійську бібліотеку. Так, з Софіївської бібліотеки збереглися тільки лічені екземпляри, серед яких найвідоміші - це безцінне Євангеліє. Примітно, що саме Слово Боже, Слово про спасіння і про Спасителя, було для людей найбільш цінною книгою, гідною збереження для наступних поколінь. Книга - Рейнське Євангеліє, на якій приносили клятву французькі королі, а нині, продовжуючи цю традицію, приносять присягу президенти Франції, колись вивезла з Києва Анна, дочка Ярослава Мудрого, це одна з тих небагатьох збережених книг знаменитої Софіївської бібліотеки.

Віддаючи данину поваги бібліотечному руху в незалежній Україні, 14-го травня 1998-го року Президентом України було підписано Указ № 471/98 про щорічне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек. В Україні він відзначається 30-го вересня. За даними проекту DilovaMova.com, ще з ХІІІ століття, в момент створення Галицько-волинського князівства на Західній Україні вже почався активний бібліотечний рух. При дворі філософа і книжника князя Володимира Васильковича була створена велика книжкова рукописна майстерня. Звичайно поява друкарства в середині XV століття справило грандіозні зміни по всьому світу, це не могло не торкнутися бібліотечної справи. Масштабний розвиток і поширення бібліотек почалося в XVI столітті. У Львові та Острозі з’явилися великі книгосховища. Вони створювалися при освітніх установах. Бібліотека Київської академії була організована в XVII столітті, а в XVIII столітті наявність бібліотек увійшло в моду у заможних і шляхетських родів, козацьких старшин, будинків єпископів, при монастирях і різноманітних школах.

До другої половини ХІХ і початку ХХ століття в землях Західної України, що входила тоді під протекцію Австро-Угорщини, стала діяти ціла мережа культурно-освітніх осередків, під назвою «Просвіта». До 1914-го рока Просвіта налічувала близько 78-ми філій і 2944-х читальних закладів по всьому краю, покриваючи 75% українських населених пунктів Галичини. До 1939-го рока цей показник виріс до 85%. За часів радянської влади бібліотечна справа була невід’ємною частиною державної політики.

На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Однією з провідних вважається Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського (НБУВ, сленг. Вернадка), Державна історична бібліотека, Державна бібліотека України для дітей, Національна парламентська бібліотека і т. д. Загальна кількість бібліотечних працівників, зайнятих у цій справі становить близько 53-х тисяч фахівців. Щороку українські книгосховища обслуговують понад 17,5 мільйонів читачів.

В.Сухомлинський: «Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною»

І наостанок настанова від К. Паустовського:«Читайте! Читайте! Читайте! Читайте не поспішаючи, щоб не втратити жодної краплі коштовного змісту книги. Читайте! Нехай не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги!»

/Files/images/bbloteka_2017/-118.jpg

Запрошую всіх читачів до бібліотеки нашої гімназії скористатися багатим та різноманітним книжковим фондом, переглянути книжкові ілюстрації «Найкращі бібліотеки світу», цікаві та змістовні книжкові виставки, серед яких і тематична – «Від книги – до світла, до знань, до життя» присвячена Всеукраїнському дню бібліотек. До уваги читачів – матеріали, що розповідають про історію книги та бібліотеки, про роль книги і читання в сучасному суспільстві.

«Читання хороших книг – це розмова з найкращими людьми минулих часів і до того ж така розмова, коли вони повідомляють нам тільки найкращі свої думки.» (Р. Декарт)

Дитині – школяру необхідне оптимальне читання. Це читання зі швидкістю розмовної мови, тобто в темпі від 120 до 150-ти слів за хвилину. Саме до такої швидкості пристосувався за багато століть артикуляційний апарат людини, саме при цій швидкості досягається краще розуміння тексту. При низькій швидкості читання учню старшої школи і 24-х годин не вистачить, щоби прочитати все з домашнього завдання. Таким чином, він приречений на низький рівень успішності. Швидко читають зазвичай ті учні, які читають багато.У процесі читання вдосконалюються оперативна пам’ять і стійкість уваги.Від цих двох показників залежить розумова працездатність. Діти мають різний темперамент. Холерики, як правило, вимовляють 150 слів за хвилину, сангвініки – 130 слів за хвилину. А ось флегматики та меланхоліки на рівень 120 слів за хвилину навряд чи вийдуть. Але природа розпорядилась так, що більшість наших учнів є холериками та сангвініками. Читати дитині вголос необхідно до 12 років,навіть попри те, що дитина вже вмієчитати сама. Адже самостійне читання для дитини – величезна робота,а коли читає дорослий,дитина краще засвоює інформацію,запам’ятовує слова і сприймає переживання героїв.

Скорочитання – це читання більш ніж 300 слів за хвилину!

  • Наполеон читав зі швидкістю дві тисячі слів у хвилину (близько 12000 знаків).
  • Бальзак прочитував роман у двісті сторінок за півгодини. Степан Цвейг зазначає: «Погляд його охоплював сім-вісім рядків відразу … Часто одне-єдине слово дозволяло засвоїти значення цілої фрази».
  • М. Горький читав зі швидкістю чотири тисячі слів за хвилину. На сторінку літературного журналу у нього йшло менше хвилини з повним засвоєнням інформації
  • Т. Едісон читав відразу 2-3 рядки, запам’ятовуючи текст мало не сторінками завдяки максимальному зосередженню.
  • Сталін читав по 400 сторінок в день, вважаючи це своєю мінімальною нормою.
  • Американський президент Дж. Кеннеді – близько 2000 слів за хвилину.
  • У деяких зарубіжних фірмах не беруть на керівну роль фахівця, якщо він читає менше 400 слів за хвилину.
  1. При читанні майже 50% часу очі людини дивляться на різні літери. При цьому лінії погляду можуть як розходитися в різні боки, так і перехрещуватися.
  2. При читанні очі читача, дивлячись на різні літери, передають різне зображення, а мозок все одно об’єднує їх в одну картинку.95% людей читають дуже повільно – 180-220 слів у хвилину (1 сторінку за 1,5-2 хвилини).
  3. Очі людини з середніми навичками читання роблять на одному книжковому рядку 12-16 зупинок, а хто читає швидко – 4-2 зупинки.
  4. Традиційно у читача обсяг одномоментної фіксації становить 10 друкованих знаків (тобто 1,5-2 слова одного рядка). У швидкому читанні – 200-500 знаків (це 33-83 слова кількох рядків).
  5. При швидкому читанні стомлюваність очей менша, ніж при повільному. Рівень розуміння при традиційному читанні становить 60%, при швидкому – 80%.

У школярів відбувається 20 регресивних рухів на один рядок, у студентів – 15..

  • Українці втратили цікавість до читання книжок
  • Кожен четвертий українець не читає взагалі.
  • Для 73 % населення читання не є сферою інтересів.
  • Щодня, або майже весь тиждень, читають 15,3 % українців.
  • Хоча б раз на тиждень — 18,2 %,
  • Раз на місяць — 19%.
  • Рідше, ніж раз на місяць читають 21,5%.
  • За даними соціологів, саме в молодих українців падає інтерес до книжок. Якщо в 2009-му році серед тих, хто щотижнево відкривав книгу, був 31 % людей до 30 років, то в 2011-му показник знизився до 26%.
  • До речі, в СРСР, за офіційною статистикою, регулярно читало понад 90 % населення.

Кращий спосіб розслабитисяі зняти стрес — це читання книг!

  • Нейрофізіологи Великобританії порівняли, яке заняття найефективніше знімає стрес.
  • Читання поліпшує стан на 68% за 6 хвилин.
  • Показник впливу на зняття стресу прослуховування музичного твору — 61%.
  • Випивання чашки чаю або кави — 54%.
  • Прогулянка на свіжому повітрі на 42%.
  • На третину менше — всього на 21% — знижують стрес відеоігри, вони не поліпшують показники частоти пульсу.

/Files/images/bbloteka_2017/ж.gif

Чому корисно читати книги?

  • Розвиває мислення
  • Одне з важливих переваг читання книг – це той позитивний ефект, що воно допомагає розвивати на наше мислення. При читанні ми більше розмірковуємо, щоб зрозуміти ту чи іншу ідею твору.
  • Знижує стрес
  • В сучасному світі позбавлення від стресу – основна турбота багатьох людей. Багатство і ритміка мови має властивість заспокоювати психіку і позбавляти організм від стресу. Особливо допомагає в цьому читання якої-небудь фантастики перед сном.
  • Збільшує словниковий запас
  • Коли ви читаєте книги різних жанрів, то стикаєтеся зі словами, які зазвичай не використовуєте в повсякденній мові. Якщо якесь слово вам незнайоме, зовсім не обов’язково шукати в словнику визначення. Іноді про значення терміна можна зрозуміти за змістом, укладеним в реченні. Читання допомагає не тільки в збільшенні словникового запасу, але і підвищує грамотність.
  • Захищає від хвороби Альцгеймера.За даними останніх досліджень, читання дійсно захищає від захворювання мозку. Коли ви читаєте,активність мозку збільшується, що позитивно позначається на його стані.
  • Надає впевненості
  • Читання книг робить нас більш впевненими. Коли в розмові ми демонструємо глибоке знання того чи іншого предмета, то мимоволі ведемо себе більш впевнено і зібрано. А визнання оточуючими ваших пізнань позитивно позначається на самооцінці.
  • Робить нас більш творчими
  • Креативні люди можуть генерувати відразу декілька відмінних ідей. Звідки їх можна взяти? З книг. Читаючи твір, ви можете почерпнути звідти масу ідей, які згодом втілити в життя.

Книги – світові рекордсмени

Найдовша книга в світі. Довжина понад 1856 метрів, зроблена з папірусу, намотаного на жердину. Цей рекорд був зареєстрований нотаріусом 23.05.2009 року в місті Кастелло. Його втілили в життя 400 хлопців з навчального центру цього міста, їхні родини та викладачі. Назва величезної книги — «Фантастично», вона складається з 11 казок.

Найменша книга.У 1997 році Коненко видав Мікрокнижку А. Чехова «Хамелеон» розміром 0,9 х 0,9 мм. У 2002 році супермікрокніга була занесена в Книгу рекордів Гіннесса.

Самий плідний письменник у світі Філіп М. Паркер. Він створив і запатентував спеціальну комп’ютерну програму «Long Tail», яка сама збирає інформацію з Інтернету і різних баз даних, і за допомогою спеціального шаблона створює з неї легкі для читання книги. За словами Паркера, на їх створення йде 15 хвилин і собівартість такої продукції становить 25 центів. Створив він вже більше 107 000 книг.

Найпопулярніша книга за всю історію Біблія.На сьогоднішній день її тираж налічує понад 6 мільярдів примірників. Біблія повністю або частково перекладена на 2377 мов народів світу, повністю видана на 422 мовах. Над її перекладом працювали більше трьох тисяч перекладачів з різних країн. Щорічно в країнах світу продається і роздається безкоштовно близько 100 млн примірників Біблії. Біблія зазнала багато випробувань: на неї накладали заборони, її палили на вогнищах, робили спроби зганьбити. Жодна з книг у світі за всю історію не була так гнана і ненавісна. Тим не менш, вона збереглася і продовжує свій шлях.

Найвідоміша книга в світі. Журнал Newsweek склав рейтинг найбільш відомих книг у світі, заснований на об’єднаних даних з десяти престижних рейтингів кращих літературних творів. Коли складали список, то були взяті в розрахунок рейтинги від Опри Вінфрі, Вікіпедії, газет The Guardian і The Telegraph і видавництва Modern Library, яке спеціалізується на класиці. Очолила ж рейтинг всім відома книга в пострадянському просторі «Війна і мир» Льва Толстого. Цей роман по популярності обійшов такі твори як: «1984» Джорджа Оруелла, «Улісс» Джеймса Джойса, «Лоліта» Володимира Набокова та «Шум і лють» Уїльяма Фолкнера

/Files/images/bbloteka_2017/ф.gif

Цікаві факти про книги

  • У минулі часи книги розташовувалися на полиці по-іншому: корінцем до стіни.
  • Книги про позіхання викликають у вас позіхання.
  • Найсприятливіший вік для навчання читання — 4-6 років. Дітей 6-7 років важче навчити читати. Якщо дитина не навчилася до третього класу читати, її чекає важка доля. Так свідчать результати дослідження, проведені в США.
  • За читанням люди проводять приблизно 6,5 годин на тиждень, телевізор — кращий друг людини — забирає до 14 годин пильної уваги в тиждень.
  • Тобі десять років, а ти погано читаєш? Таким ти і залишишся і в середній школі. Таку формулу вивели вчені з Єльського університету.
  • Щоб створити роман, письменник витратить у середньому 475 годин свого часу. А читач скільки?
  • У минулі часи книги в бібліотеках приковували ланцюгами для їх кращого збереження.
  • Найактивніші покупці книг в наш час люди старше 45 років.
  • Покупець у книжковому магазині в середньому 8 секунд розглядає передню обкладинку і п’ятнадцять секунд задню.
  • Більше половини, це 68%, покупців книжок жінки.
  • Вісімнадцята сторінка книги — межа інтересу більшості читачів.
  • Книги видавничого дому «Penguin» в м’якій обкладинці були дешевше своїх аналогів у твердій палітурці, що і зробило їх більш доступними.
  • Читання книг розвиває в людях добрі почуття, такі як волонтерство, благодійність.
  • Людина, яка краде книги називається бібліоклептоманом. Найвідомішим був Стівен Блумберг, який викрав 23 000 (!) Рідкісних книг з 268 бібліотек. Цікавий факт — його колекція оцінювалася в 20 мільйонів доларів!

У 2016 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек пройшов під гаслом: «Виховуємо громадянина – патріота України».

У шкільній бібліотеці гуманітарної гімназії організовано постійно діючі тематичні книжкові виставки:

« Україна- наш спільний дім»;

«Подорож у козацькі часи»;

« День захисника України»;

«Свято Покрови».

Під час місячника було проведено низку заходів національно-патріотичного виховання. Для старшокласників – історична година «День Захисника України»; для учнів 5-6 класів – інформаційна година «Історія свята Покрови Пресвятої Богородиці». Серед учнів 6-10 кл. проведено конкурс авторських патріотичних віршів « З Україною в серці» та фотоконкурс « Твої герої Україно».

/Files/images/1-1.JPG/Files/images/1-2.JPG/Files/images/1-3.JPG/Files/images/1-5.JPG/Files/images/1-4.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 4808

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031