• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація для батьків та учнів

Трудове законодавство у цікавих анімаціях.

Оформлення на роботу неповнолітніх

13. Оформлення неповнолітніх

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ

2022/2023 навчальний рік був особливим для учнів п’ятих класів. Адже саме з 1 вересня в основній школі розпочалося поступове впровадження нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти й нових навчальних програм з усіх базових дисциплін.
Серед основних новацій такі: для забезпечення високого рівня знань іноземних мов - учні п’ятих класів вивчатимуть дві іноземні мови; розпочнеться вивчення інформатики; передбачено посилення використання здоров’язбережувальних технологій; підвищена увага приділятиметься природничій та екологічній освіті.

ПОРАДИ БАТЬКАМ П`ЯТИКЛАСНИКІВ

1. Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.
2. Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.
3. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.
4. Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.
5. Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника, шкільного психолога.
6. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про уроки тощо. Не слід відразу послаблювати контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку.
7. Основними помічниками у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.
8. Не обмежуйте свій інтерес звичайним питанням типу: "Як пройшов твій день у школі?". Кожного тижня вибирайте час, вільний від домашніх справ, і уважно розмовляйте з дитиною про школу. Запам'ятовуйте окремі імена, події та деталі, про які дитина вам повідомляє, використовуйте їх надалі для того, щоб починати подібні розмови про школу. Не пов'язуйте оцінки за успішність дитини зі своєю системою покарань і заохочень.
9. Ваша дитина має оцінювати свою гарну успішність як нагороду, а неуспішність - як покарання. Якщо у дитини навчання йде добре, проявляйте частіше свою радість. Висловлюйте заклопотаність, якщо у дитини не все добре в школі. Постарайтеся наскільки можливо, не встановлювати покарань і заохочень вони можуть привести до емоційних проблем.
10. Допомагайте дитині виконувати домашні завдання, але не робіть їх самі. Продемонструйте інтерес до цих завдань. Якщо дитина звертається до вас з питаннями, пов'язаними з домашніми завданнями, допоможіть їй знайти відповіді самостійно, а не підказуйте їх. Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають у школі.
11. З'ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім встановіть зв'язок між його інтересами і предметами, що вивчаються в школі. Наприклад, любов дитини до фільмів можна перетворити на прагнення читати книги, подарувавши книгу, по якій поставлений фільм. Шукайте будь-які можливості, щоб дитина могла застосувати свої знання, отримані в школі, в домашній діяльності. Наприклад, доручіть їй розрахувати необхідну кількість продуктів для приготування їжі або необхідну кількість фарби, щоб пофарбувати певну поверхню.
12. Особливі зусилля прикладайте для того, щоб підтримати спокійну та стабільну атмосферу в домі, коли в житті дитини відбуваються зміни. Намагайтеся уникнути великих змін чи порушень в домашній атмосфері. Спокій домашнього життя допоможе дитині більш ефективно вирішувати проблеми в школі.

/Files/images/Копия Изображение 029.jpg


ДО УВАГИ БАТЬКІВ ДРУГОКЛАСНИКІВ

Відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти у 2013-2014 навчальному році другокласники розпочали вивчати новий навчальний предмет «Сходинки до інформатики».
Основним завданням курсу є опанування молодшими школярами практичних навичок сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями, з метою розв’язування життєвих та навчальних завдань. Курс «Сходинки до інформатики» є пропедевтичним.
При вивченні курсу передбачено декілька напрямків навчальної та розвиваючої діяльності учнів.
Перший напрямок – пізнавальний. У цьому напрямку учні засвоюють відомості про призначення комп'ютера, про можливості його використання, про його складові частини, основні принципи його роботи.
Другий напрямок – прикладний. У цьому напрямку учні здобувають навички роботи з клавіатурою, пошуку та запуску потрібних програм, підготовки та редагування текстів у текстовому редакторі, створення малюнків у графічному редакторі та iн.
Третій напрямок – алгоритмічний. Учні знайомляться з поняттям алгоритму, розрізняють їх основні види, вчаться складати i записувати прості алгоритми для виконавців.
Четвертий напрямок — розвиваючий. Учні розвивають свої творчі здібності та логічне мислення, шляхом виконання різноманітних творчих завдань.
П'ятий напрямок – підтримка, корекція i пропедевтика знань, умінь i навичок з інших предметів.

02 листопада проведена загальношкільна батьківська конференція з теми «Спільна діяльність школи та родини у формуванні здорового способу життя».

Рекомендації батькам щодо виховання у дітей здорового способу життя:

  • допоможіть дітям усвідомити цінності і пріоритети здоров’я;
  • вчіть уникати невиправданих ризиків і створених ними самими проблем щодо шкідливих звичок – паління, вживання наркотиків, алкоголю;
  • розвивайте в дітей навички критичного мислення для всебічного аналізу ситуації;
  • вчить робити вибір, зважувати альтернативи, вчіть брати дітей на себе відповідальність за свої вчинки та їх наслідки;
  • тренуйте у дітей навички відмови від шкідливих звичок і інших пропозицій в умовах тиску різних соціальних груп;
  • вчіть протидіяти маніпуляціям, щоб діти могли твердо сказати «Спасибі – ні!»
  • підвищуйте стійкість до різних пропозицій, які можуть спричинити проблеми зі здоров’ям;
  • в умовах інтенсивного навчального процесу слідкуйте за дотриманням режиму дня дітьми, за їх умінням розподіляти час між відпочинком і навчанням; будьте в курсі справ як проводить ваш син чи донька свій вільний час, щоб уникнути небажаних стресів;
  • вчіть дітей спілкуватися і розуміти одне одного, допомагайте їм уникати конфліктів, шукати компроміси в питаннях, які мають розбіжні погляди;
  • розвивайте в дітей толерантність і співчуття до інших;
  • розвивайте в них навички правильної самооцінки, щоб діти змогли дорослішати у складних життєвих обставинах, змогли реалізувати свої мрії у житті; змогли захистити себе від негативного впливу оточення.
Кiлькiсть переглядiв: 2117

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031